Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Zostań żołnierzem

Powiększ zdjęcie

Jeśli masz ukończone 18 lat i nie przekroczyłeś 50 roku życia, nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, masz aspiracje by zostać żołnierzem zawodowym, zadzwoń lub przyjdź do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach. Specjaliści udzielą Ci szczegółowych informacji na temat zasad naboru i warunków szkolenia w ramach Służby Przygotowawczej.

Termin turnusu III: 2 września – 20 grudnia 2019 r.

 

 

 

 

 

Dwójka wolontariuszy z Nigerii i Turcji odwiedziła Starostwo

Powiększ zdjęcie
Szkoła LA Language Academy & Klub Urwisa i jej właścicielka Dorota Adamczyk wspomagana przez dyrektora ZSP nr 2 Marka Ledwocha oraz Rafała Pacanowskiego Członka Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, już po raz drugi była  inicjatorem i organizatorem Wakacyjnej Akademii Języka Angielskiego dla dzieci i młodzieży. Przez ostatnie trzy tygodnie we Włoszczowie prowadzone były zajęcia z języka  angielskiego przez studentów z Nigerii, Indii i Turcji, których reprezentanci 19 lipca odwiedzili siedzibę Starostwa Powiatowego oraz spotkali się ze Starostą Dariuszem Czechowskim, Wicestarostą Łukaszem Karpińskim oraz Członkiem Zarządu Małgorzatą Gusta. Podobnie jak dwa tygodnie temu, kiedy żegnaliśmy studentów z Indii, i tym razem nasi goście otrzymali upominki z rąk naszych włodarzy. 
 

Nabór do projektu „GraduatON” współfinansowanego ze środków PFRON

Powiększ zdjęcie

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” realizuje projekt pn. „GraduatON” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

Nabór wniosków stypendialnych dla studentów medycyny kierunku lekarskiego

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zachęca studentów kształcących się na kierunkach medycznych do składania wniosków o przyznanie stypendium wynoszącego 2 000,00 zł miesięcznie (brutto). Wnioski można składać do dnia 12 września 2019 r.

Brygadier Krzysztof Ciosek Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej

Powiększ zdjęcie

Brygadier Krzysztof Ciosek został nowym szefem świętokrzyskich strażaków. Nominację otrzymał z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek. Zastąpił on na tym stanowisku nadbrygadiera Adama Czajkę. Krzysztof Ciosek ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Od października 2016 roku był Komendantem Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie. W imieniu Zarządu Powiatu Włoszczowskiego serdecznie gratulujemy!

Apel do rolników "Żniwa 2019"

Powiększ zdjęcie

Rozpoczęły się żniwa. To czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku mieszkańców wsi. Towarzyszy temu zmęczenie i pośpiech, a praca w gospodarstwach rolnych wykonywana jest często w zmiennych warunkach atmosferycznych. Na polach od rana do późnego wieczoru pracują maszyny rolnicze. Niestety, w czasie żniw często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Prezes KRUS wystosował do rolników apel o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas tych prac.

Ostatnie spotkanie Zarządu Powiatu z mieszkańcami w sprawie ZOZ

Powiększ zdjęcie

15 lipca br. w Chlewicach Zarząd Powiatu Włoszczowskiego spotkał się z mieszkańcami gminy Moskorzew. W debacie dotyczącej sytuacji włoszczowskiego ZOZ i spraw bieżących powiatu uczestniczył Starosta Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński, Członkowie Zarządu Małogorzata Gusta i Rafał Pacanowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz.

OHP prowadzi rekrutację młodzieży w wieku 15 — 18 lat do jednostek opiekuńczo - wychowawczych na rok szkolny 2019/2020

Powiększ zdjęcie

Jednostki opiekuńczo-wychowawcze Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach swoim zasięgiem obejmują blisko tysiąc uczestników kształcących się w: Kielcach, Końskich, Skarżysku - Kamiennej, Pińczowie, Jędrzejowie oraz Starachowicach. Nauka realizowana jest w szkołach branżowych I stopnia oraz szkołach podstawowych z klasami przysposabiającymi do pracy, a kształcenie praktyczne u pracodawców, działających na lokalnym rynku pracy bądź w warsztatach szkoleniowych OHP.

Od najbliższej środy ulica Wiśniowa będzie częściowo zamknięta dla ruchu

Powiększ zdjęcie

W związku z rozpoczynającym się remontem ul. Wiśniowej we Włoszczowie w dniu 17.07.2019 r. zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic: Wiśniowa, 1 – go Maja, Żeromskiego, Kusocińskiego oraz na osiedlu Brożka w części osiedlowych dróg wyjazdowych na ulicę Wiśniową. Od środy nastąpi częściowe zamknięcie ulicy Wiśniowej od skrzyżowania z ul. 1- go Maja do skrzyżowania z ul. Żeromskiego włącznie ze skrzyżowaniem (schematy organizacyjne nr 1 i nr 2).

Koła Gospodyń Wiejskich wnioskują o ponad 20,6 mln zł - trwa nabór wniosków w ARiMR

Powiększ zdjęcie

5978 wniosków na łączną kwotę ponad 20,6 mln zł złożyły do końca czerwca koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł. Nabór wniosków rozpoczął się 7 maja  2019 r. i potrwa w biurach powiatowych Agencji do 31 października 2019 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel.