Informacja dla właścicieli lasów prywatnych i osób nadzorujących te lasy

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
15 października 2019

W 2019 r. Instytut Badawczy Leśnictwa rozpoczął realizację projektu pt. „Lasy prywatne – szanse, problemy, rozwiązania”. Projekt uzyskał rekomendację Ministra Środowiska i jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest podniesienie świadomości odnośnie potrzeb i kierunków zmian organizacyjnych, prawnych i finansowych związanych z gospodarowaniem lasami na gruntach prywatnych.

Projekt skierowany jest do właścicieli lasów prywatnych, osób nadzorujących te lasy oraz zajmujących się tą tematyką na innych szczeblach rządowych i samorządowych. Jednym z wymiernych efektów tego projektu będą wytyczne w sprawie optymalnych rozwiązań dotyczących lasów prywatnych w Polsce.

W ramach projektu planowane jest m.in. przeprowadzenie szkoleń dla osób reprezentujących wyżej wymienione grupy w zakresie przedstawionym w załączonym programie.

Spotkanie na terenie województwa świętokrzyskiego odbędzie się 7 listopada 2019 r. w Hotelu Aviator, ul. Szybowcowa 41, 26-001 Kielce-Dąbrowa.  

Zgłoszenia należy kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej: m.sulkowska@ibles.waw.pl

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej projektu: https://lasy-prywatne.pl

 

Źródło: Instytut Badawczy Leśnictwa

 

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-10-15
Data publikacji:2019-10-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:389