Studenci medycyny! Powiat włoszczowski funduje dla młodych lekarzy 2 tysiące złotych stypendium. Ma też super mieszkanie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
6 września 2019

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zachęca studentów kształcących się na kierunkach lekarskich do składania wniosków o przyznanie stypendium wynoszącego 2 tysiące złotych brutto na miesiąc. Wnioski można składać do przyszłego piątku, 13 września.

Pomysł ten narodził się jeszcze w ubiegłej kadencji Rady Powiatu – z propozycją takiego wsparcia finansowego wyszli wówczas radni opozycyjni z Prawa i Sprawiedliwości, którzy obecnie rządzą powiatem. Chcieli w ten sposób zachęcić i ściągnąć młodych lekarzy do włoszczowskiego szpitala, żeby tutaj podjęli pracę i zostali na stałe. Póki co, nikt jeszcze nie skorzystał z tej oferty.

Stypendium, przypomnijmy, może być przyznawane kandydatowi, który jest studentem piątego albo szóstego roku na kierunku lekarskim oraz – co najważniejsze – zawrze umowę z powiatem, w której zobowiąże się do odbycia stażu, a następnie podjęcia pracy we włoszczowskim szpitalu na czas nie krótszy, niż okres pobierania stypendium. Wniosek stypendialny można pobrać tutaj.

Kolejną ciekawą ofertą władz powiatu jest wyremontowany lokal o powierzchni około 70 metrów kwadratowych, mieszczący się w budynku Zarządu Dróg Powiatowych przy ulicy Jędrzejowskiej. Został on przygotowany z myślą o przyjezdnych lekarzach, którzy mogliby w nim zamieszkać.

 

Źródło: Moja Gazeta Lokalna

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-06
Data publikacji:2019-09-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:409