Kolejny odcinek ścieżki rowerowej w Łachowie oddany do użytku

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 czerwca 2019

Dziś 11 czerwca br., odbyło się podpisanie protokołu końcowego i odbiór kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w Łachowie. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budowlano-Drogowy "DUKT" Sp. z o.o. Sp. K. z Włoszczowy.

Przebudowano odcinek drogi powiatowej Nr 0247T w Łachowie, w wyniku czego powstało kolejne 305 mb. utwardzonej ścieżki rowerowej prowadzącej w kierunku zbiornika wodnego Klekot. Inwestycja została zrealizowana w ramach operacji pn.: „Budowa i wyposażenie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Powiecie Włoszczowskim ukierunkowanej na turystykę rowerową” w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze", z wyłączeniem projektów grantowych. Dofinansowanie  z tego tytułu wynosi 79% .

Ścieźka rowerowa w Łachowie jest jedną z części całej operacji w wyniku realizacji, której zainstalowana została tzw. "Zielona Ładowarka" przy wypożyczalni rowerów na ul. Koniecpolskiej. Jeszcze w czerwcu zamontowane zostaną tablice informacyjno - edukacyjne wraz z drobną infrastrukturą turystyczną na szlaku rowerowym "Lasami dookoła Włoszczowy".

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-11
Data publikacji:2019-06-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agata Świeboda
Liczba odwiedzin:308